TURNAJ BABYTENISTŮ 2022

V sobotu 16. 7. se v areálu tenisového oddílu T.J. Sokol Uherský Brod uskutečnil oficiální turnaj Českého tenisového svazu v kategorii babytenis - hráči 9 let a mladší. V této věkové kategorii hrají dvouhry chlapci a dívky společně na jeden vítězný set. Velmi nás potěšila vysoká účast 18 hráčů, přičemž z největší dálky k nám dorazil reprezentant z TK Benešov.

Při registraci dostaly budoucí tenisové naděje drobnou pozornost v podobě tlumítka a omotávky. Po úvodním proslovu byly děti losováním rozděleny do čtyř skupin, z nichž dva nejúspěšnější hráči postupovali do hlavního pohárového pavouka. Ti, kteří neměli štěstí ve skupině, měli možnost hrát útěchu.

Z domácích hráčů se brodského klání účastnily Kunovská Alžběta, Bartošová Veronika a Horehleďová Julie. Největší úspěch si připsala Bartošová Veronika, která po dramatickém čtvrtfinálovém utkání obsadila celkové šesté místo, což je skvělý start do dalších turnajových bojů.

Na celkovém třetím místě se umístila Blažejová Nela z klubu TC BORS CLUB společně se Sanitrákovou Evou z klubu Jiskra Otrokovice. Nejlepším hráčem turnaje se stal Holomek Aleš z klubu Sokol Lanžhot, který bez jediné prohry ve skupině vyhrál ve vypjatém finálovém klání proti Mikuláši Chmelařovi z klubu TK Vnorovy 6:4. Útěchu ovládl Oháňka Ivo z klubu TC-JM TENIS Líšeň.

Všichni zúčastnění hráči byli oceněni za snahu a vzornou reprezentaci jejich mateřských klubů medailí a diplomem, medailově umístění obdrželi pohár a sladký balíček navíc. 

Všem hráčům přeji mnoho úspěchů v jejich dalším tenisovém snažení a rodičům, bez kterých by to nešlo, přeji pevné nervy. 

Závěrem bych rád poděkoval předsedovi oddílu, členům výboru, správcům a trenérským kolegům, bez kterých bychom tento turnaj nemohli uskutečnit.

Lukáš Najman
Rozhodčí turnaje