POHÁR STAROSTY UB 2022

Pátého a posledního letošního open losovaného turnaje dospělých rekreačních hráčů ve čtyřhře POHÁR STAROSTY UHERSKÉHO BRODU 2022 se zúčastnilo celkem dvacet velmi kvalitních hráčů. Pozdní babí léto, tak zněla předpověď počasí, která se vyplnila na 100 %. Jasno, zataženo i polojasno, bezvětří, teploty atakovaly 19 °C - předpověď počasí na sobotu 8. 10. byla přesná. Prostě ideální tenisové počasí.

Po čtyřech odehraných turnajích jsme změnili formu tak, aby byla vhodná pro širokou škálu dospělých rekreačních hráčů. Nezáleží na věku a zahrají si hráči všech úrovní. Každý hráč se proto přihlašuje na turnaj samostatně a organizátor jen hlídá sudý počet přihlášených. Tímto bych chtěl moc poděkovat Adamovi Hauerlandovi, který si musel přivstat a čekat na telefonu. Nakonec v sobotu ráno byla jeho účast potvrzena. Adame díky moc! Všichni hráči tedy absolvují předem určený počet zápasů základní skupiny švýcarským systémem losování. Každý západ s jiným partnerem. Play-off již se stabilním partnerem dle výsledků základní skupiny formou losování. Toť v krátkosti stručný popis systému turnaje.

Při ranní prezentaci hráči obdrželi dárečky ve formě omotávky a vibrastopu. Po krátké uvítací řeči Ctirada Macháčka byli všichni pozváni na vynikající snídani. Škvarky, sekaná jsou tradičně nejlépe hodnocené delikatesy. Malá štamprlička taky nesmí chybět. V 9:00 byly zahájeny zápasy v jedné základní skupině na jeden vítězný set. Zápasy probíhaly bez větších prodlev a ve 12:45 bylo v klidu dohráno. Fantastická slovácká kyselica byla odměnou všem hráčům. Ve 13:30 byly zahájeny boje v závěrečných finálových pavoucích. Pavouk útěchy byl dohrán nejdříve a vítězem se stal pár Hanačík/Slovák, který zdolal v hodně vyrovnaném zápase dvojici Daněk/Pešl 6:3. Finále a zápas o třetí místo byly zahájeny po půl čtvrté. Bohužel na pár Macháček/Novosád padla ve finále únava z velmi náročného čtvrtfinálového i semifinálového duelu a podlehla Martinu Uhrovi s Jardou Horehleďem relativně hladce 6:1. Zápas navíc se prostě podepsal na fyzických silách, které jsou ve finální fázi turnaje ty nejdůležitější. Tímto se přijímá osobní omluva Ondřeje Javora, který s Milanem Novákem kladli ve čtvrtfinále extra tuhý odpor. Konkrétně zlomový třetí gem se hrál více jak 20 minut a přestřelka tvrdých ran trvala až do posledního míče setu. V boji o třetí místo nakonec triumfoval pár Červenka/Smetana nad dvojicí Bartoš/Mikláš 6:4. Zvláštní poděkování patří Báře Horehleďové, která nahradila Davida Bulejku, který v závěrečném zápase skupiny utrpěl zranění. Davidovi všichni přejeme, ať je zase brzy fit.

Všechny zápasy se odehrály ve sportovním duchu. Nikdo nevypustil jediný míček. Na konci dne byli všichni šťastní, unavení, ale hlavně spokojení kamarádi odměněni výborným rautem. Parádní parta lidí + výborné jídlo a kvalitní pití je rovnice, která má vždy řešení 100% dne. Zajímavost z chytrých hodinek na závěr. Ctirad Macháček naběhal na turnaji 29 km. Ondro díky!

Konečné výsledky:

  • 1. místo: Horehleď/Uher
  • 2. místo: Macháček/Novosád
  • 3. místo: Červenka/Smetana
  • Vítěz útěchy: Hanačík/Slovák

Poděkování patří sponzorům - Městu Uherský Brod, Tělocvičné jednotě Sokol Uherský Brod za možnost turnaj uskutečnit. Děkujeme rovněž Petrovi Čechovi za precizní organizaci. Jožkovi Adamcovi z pojišťovny Renomia za fantastické škvarky a rumový koutek. Panu Jiřímu Sládkovi za opravdu vynikající slivovici. Extra díky za fantastické celodenní občerstvení Radimu Mahdalovi a Filipu Veleckému, které všem velmi chutnalo. V neposlední řadě patří velký dík správcům kurtů Pavlovi Matulkovi a Vlaďovi Krčmářovi za perfektní přípravu kurtů.

Velmi kvalitním turnajem jsme uzavřeli fantastickou letní sezónu 2022. Už teď vhlížíme k jaru, kdy se otevře další sezóna tenisu na tenisových kurtech T.J. Sokol. Určitě doporučuju všem rekreačním hráčům udržovat formu v zimní sezóně a na prvním jarním turnaji ASTRAMODEL OPEN 40+ 2023 na přelomu dubna/května se těším na viděnou!

Fotogalerie

Videoreportáž TVS