POHÁR STAROSTKY UB 2023

Třetího a posledního letošního open losovaného turnaje dospělých rekreačních hráčů ve čtyřhře POHÁR STAROSTKY UHERSKÉHO BRODU 2023 se zúčastnilo celkem 28 velmi kvalitních hráčů. Pozdní babí léto, tak zněla předpověď počasí, která se vyplnila na 100 %. Jasno, zataženo i polojasno, mírný vítr, teploty atakovaly 22 °C - předpověď počasí na sobotu 7. 10. byla přesná. Prostě ideální tenisové počasí.

Forma turnaje byla zvolena tak, aby byla vhodná pro širokou škálu dospělých rekreačních hráčů. Nezáleží na věku a zahrají si hráči všech úrovní. Každý hráč se proto přihlašuje na turnaj samostatně a organizátor prakticky jen hlídá sudý počet přihlášených. Tímto bych chtěl moc poděkovat Pavlovi Personovi, který jistil sudý počet hráčů. Nakonec v sobotu ráno byla jeho účast potvrzena. Všichni hráči tedy absolvují předem určený počet zápasů základní skupiny švýcarským systémem losování. Play-off již se stabilním partnerem dle výsledků základní skupiny formou losování.

Při ranní prezentaci hráči obdrželi dárečky – láhev kvalitního vína, omotávky a vibrastop - a v 8:40 byl turnaj slavnostně zahájen starostkou Uherského Brodu paní Miroslavou Polákovou. Děkujeme za vlídná a povzbudivá slova. Poté organizátor turnaje Ctirad Macháček představil systém hry a všichni byli pozváni na vynikající snídani. Škvarky, sekaná jsou tradičně nejlépe hodnocené delikatesy. Malá štamprlička na taky nesmí chybět. V 9:00 byly zahájeny zápasy v jedné základní skupině na jeden vítězný set. Vzhledem k velkému počtu zápasů bylo zvoleno startovací skóre 1:1 a tiebreak za stavu 5:5. Zápasy probíhaly bez větších prodlev a ve 13:45 byla základní skupina dle předpokladů dohrána. Fantastická gulášovka byla odměnou všem hráčům. Ve 14:00 byly zahájeny boje v závěrečných finálových pavoucích. Zápasy se již hrály na jeden klasický set. Před 16. hodinou byl zahájen odpolední raut, takže vypadnuté páry v play-off zápasech si spravily chuť vynikajícími pochoutkami a mohly sledovat a hodnotit umění těch lepších, nebo šťastnějších párů na tenisových kurtech. V 16:30 byl turnaj dohrán finálovými zápasy v horním pavouku i v pavouku útěchy. Vítězem útěchy se stal pár Bíla/Mikláš, který musel vytáhnout ty nejlepší údery, aby přehrál výborně hrající dvojici Hanačík/Šmíd 6:3. Vítězem turnaje se stal pár Javor/Uher, který si hladce poradil s dvojicí Jahoda/Libra 6:1. V boji o třetí místo proti sobě nastoupili otec a dcera Horehleďovi. Dvojice Horehleď/Gureň zvítězila nad párem Horehleďová/Joch 6:3.

Jsme velmi rádi, že pan místostarosta Ivan Láska se ujal předávání cen a ocenil umění všech tenistů na turnaji. Vážíme si přízně města Uherský Brod a oceňujeme profesionalitu zástupců a jejich ochotu podělit se s námi o radost z tenisu.

Zvláštní poděkování patří Báře Horehleďové (aktálně 203. hráčce žebříčku ČTS starších žaček), která dostala divokou kartu pořadatele. Minulý rok nám Bára zachránila turnaj, když nahradila zraněného Davida, a tento rok projevila zájem již turnaj odehrát celý. Zde je vidět, že turnaj je opravdu pro každého. Bez ohledu na věk, či úroveň hry. Myslím, že do budoucna bude tato forma i ostatních turnajů preferovaná.

Všechny zápasy se odehrály ve sportovním duchu. Nikdo nevypustil jediný míček. Na konci dne byli všichni šťastní, unavení, ale hlavně spokojení kamarádi odměněni výborným rautem. Parádní parta lidí + výborné jídlo a kvalitní pití je rovnice, která má vždy řešení 100% dne.

Konečné výsledky:

  • 1. místo: Javor/Uher
  • 2. místo: Jahoda/Libra
  • 3. místo: Horehleď/Gureň
  • Vítěz útěchy: Bíla/Mikláš

Poděkování patří sponzorům - Městu Uherský Brod, Tělocvičné jednotě Sokol Uherský Brod za možnost turnaj uskutečnit. Děkujeme rovněž Petrovi Čechovi za precizní organizaci. Jožkovi Adamcovi z pojišťovny Renomia za fantastické škvarky a vinný dárek pro hráče. Jardovi Horehleďovi za sud piva Kartpat. Extra díky za fantastické celodenní občerstvení Radimu Mahdalovi a Filipu Veleckému, které všem velmi chutnalo. V neposlední řadě patří velký dík správcům kurtů Pavlovi Matulkovi a Vlaďovi Krčmářovi za perfektní přípravu kurtů.

Taktéž děkujeme televizi TVS, která natáčela dlouhou reportáž o posledním turnaji a našem oddíle. Materiálu bylo natočeno na celovečerní film, tak už se těšíme na kvalitní prezentaci brodského tenisu v sobotním vydání. Odkaz na reportáž umístíme na naše internetové stránky.

Velmi kvalitním turnajem jsme uzavřeli fantastickou letní sezónu 2023. Už teď vzhlížíme k jaru, kdy se otevře další sezóna tenisu na tenisových kurtech T.J. Sokol. Určitě doporučuju všem rekreačním hráčům udržovat formu v zimní sezóně a na prvním jarním turnaji ASTRAMODEL OPEN 2024 na přelomu dubna/května se těším na viděnou!

FOTOGALERIE