Tenisová neděle mladších žáků a dorostu

Dorostence v neděli čekalo v domácím prostředí sousedské derby proti TK Uherské Hradiště. V sobotu večer ale kapitánka paní Harnová obdržela zprávu, že soupeř může k utkání nasadit pouze tři hráče a proto zápas skrečoval. Pro domácí tým to sice znamená přísun bodů do tabulky, ale hráči by určitě raději body získali na kurtech...

Mladší žáci ke svému utkání nastoupili ve Vnorovech. Pro naše mladé pušky to byl zatím nejtěžší soupeř, který donutil naše hráče k vyššímu nasazení než v předchozích zápasech.

Do prvních utkání nastoupili "Míša a Míša", Lukáš a Petr. Míša zapomněla na slzy z minulého utkání a nedala soupeřce žádnou šanci na zisk bodu do tabulky. Jednoznačný výsledek 6:1, 6:2 nám přinesl první bod. Naopak Míša si bohužel nepřinesl formu ze sobotního utkání, kdy vybojoval první vítězství za starší žáky a prohrál 3:6 a 2:6. Nicméně s domácím kapitánem jsme se shodli, že utkání bylo vyrovnané a mělo vysokou kvalitu. Bohužel rozhodly chyby, kterých udělal více Míša. V dalším utkání ukázal srdce bojovníka Luke. Po prvním prohraném setu 4:6 začal od druhého setu soupeře přehrávat a díky ohromné bojovnosti nakonec zvítězil 2:1. Škoda, že tak jako Luke nebojovali naši hokejisti v semifinále proti Kanadě....

Další dva singly odehrála Verča a Petr. Verči se nepodařil vstup do utkání a první set prohrála 4:6. Na druhý set jsme s Radkem (Verčin taťka) "naordinovali" jinou taktiku. Na druhé polovině kurtu si měla představit bráchu Michala, se kterým hraje v rámci sparingu úplně jiný tenis. Podařilo se, v tu chvíli to byla úplně jiná Verča. Sice ve druhém setu prohrála 6:7, ale i tak si zasloužila velkou pochvalu. Svůj singl odehrál Petr, v prvním setu bojoval, ale prohrál 4:6. Ve druhém už došly síly a nakonec prohrál 0:2 na sety. Nicméně i Petr ode mě uslyšel povzbudivá slova a chválu hlavně za první set. Poslední singl kluků obstaral Jáchym. Na konci prvního setu, kdy se kluci tahali o každý míč mi pan Martiš řekl, že Jáchym už nemůže fyzicky, protože na zápas doslova "připádloval" z vodáckého výletu po řece Moravě. Do druhého setu jsme tedy změnili taktiku. Jáchymovi jsem řekl heslo pana Zátopka "Když nemůžeš, přidej víc...". Nevím kde, ale Jáchym našel další síly a nakonec vyhrál 2:0 na sety. SUPER JÁCHYME!!!

Po singlech bylo skóre vyrovnané, rozhodnutí muselo padnout v deblech. Holky bojovaly, ale nakonec prohrály 4:6 a 3:6. Jáchym s Petrem také na kurtu nechali zbytek sil a po bojovném výkonu prohráli 4:6 a 3:6. I tak si zasloužili velikou pochvalu (ne za výsledek:-)), ale za velkou bojovnost. Ukázalo se, že naši borci nemají tolik zápasových zkušeností jako domácí kluci, kteří odehráli spoustu zimních turnajů.

Poslední debl, který nám přinesl bod do tabulky odehrálo duo Míša x Luke. V prvním setu naši deblisti nadělali mnoho nevynucených chyb a prohráli 2:6. Na druhý set na kurt nastoupila jiná dvojice... Naši kluci zpřesnili hru, hráli agresivně a velmi kvalitní soupeře přehráli 6:4. V úvodu rozhodujícího setu pár Míša x Luke prolomil soupeřův servis a šel do důležitého trháku na 3:1. To byla rozhodující fáze utkání. Přestože kluci udělali ještě několik zbytečných chyb a dali soupeři "fiftýny zadarmo", závěr zápasu si již ohlídali. V poslední hře Luke skvěle returnovat soupeřův servis a Míša následný míč zahrál tak, že ho soupeř vrátil pouze do sítě. Poslední fiftýn, 6:3 pro nás a vítězství 2:1 na sety.

Nakonec jsme sice prohráli 4:5 na zápasy, ale musím sportovně uznat, že soupeř byl velmi kvalitní. Nemůžeme být spokojení s prohrou. Nicméně porážka nám opět ukázala, jak je důležité mít odehrané turnajové zápasy, kde se hráči učí hrát pod tlakem. Nevadí, tento zápas je za námi, další víkend nás čeká další soupeř...

Příští neděle bude tenisová. Mladší žáci hrají doma proti NTC Kyjov, utkání začne v 9:00 hod. Odpoledne, od 14:00 hodin (pokud nedojde ke změně času) nastoupí naše nejmenší naděje - babytenisté - proti Tenisu Slovácko. Dorostenci odehrají zápas ve Zlíně-Mladcové proti místnímu SK. I jejich utkání by mělo začít v 9:00 (čas bude upřesněn koncem týdne). Budeme rádi, když našim týmům přijdete fandit!

Pavel Brauner
Kapitán týmu MŽ

Fotogalerie