Mladší žáci si spravili chuť

V neděli 15.5. jsme nastoupili k dalšímu mistrovskému utkání, tentokrát na domácí půdě proti TK Zlín C. Za podpory fanoušků z řad rodičů jsme soupeře porazili 6:3 na zápasy a získali tak první body do tabulky.

V úvodních singlech kluků Míša s Lukášem získali dva povinné body. Míša měl pomalejší rozjezd, v úvodu prvního setu soupeři povolil tři hry. Až od stavu 3:3 začal hrát svou hru a do konce utkání již soupeři nic nedovolil. Luke nechtěl trávit na slunci rozpáleném dvorci moc času. Za necelou hodinu bylo hotovo a to výsledkem 6:0, 6:0.

Do dalších singlů nastoupili Patrik a Jáchym. Patrik bohužel nenavázal na dobrou hru z minulého týdne a prohrál 0:2 na sety. Jáchym podal dobrý výkon a soupeři povolil pouze tři hry.

Do dívčích singlů již zasáhla Míša, která v Mladcové chyběla kvůli nemoci. Bojovala, ale kvůli chybám, které pramenily z přemíry snahy, nakonec velmi kvalitní soupeřce podlehla 2:6 a 4:6. Druhý single hrála Barča. I proti ní stála kvalitní soupeřka, přesto měla Barča od začátku utkání vývoj pod kontrolou a zvítězila 6:1 a 6:3.

V následujících deblech jsme potřebovali k celkovému vítězství získat ještě jeden bod. O ten se postaralo duo Míša x Luke, soupeře porazili 2:0 na sety. Další bod do celkového skóre přidaly holky - Míša s Barčou. V kvalitním utkání plném dlouhých a rychlých výměn soupeřky přehrály 7:5 a 6:4. Do posledního utkání nastoupil pár Petr x Patrik. Klukům se bohužel moc nedařilo a prohráli 0:2 na sety.

Příští víkend máme volno, nicméně budeme s Ivetou rádi, když se opět všichni sejdeme na dvorcích a potrénujeme. Víme, kde máme rezervy a na čem máme pracovat. Silné soupeře máme teprve před sebou, za dva týdny to budou Vnorovy. Ti mají zejména v chlapecké části bodované hráče na žebříčku, takže to bude vyšší "level" tenisu. 

Pavel Brauner
Kapitán družstva

Fotogalerie