Mladším žákům se nepodařil vstup do sezóny

V neděli 8. 5. jsme odehráli první mistrovské utkání na dvorcích SK Zlín-Mladcová. V nominaci byli všichni hráči, zápasu se z důvodu nemoci nemohla zúčastnit Míša Malasková.

Tahouni týmu - Míša s Lukášem - přehráli domácí borce a získali pro nás povinné dva body. Míša do utkání nastoupil se zraněním a v úvodu si musel chvíli zvykat na soupeřův styl. Přesto v utkání dominoval a zvítězil jasně 2:0. Stejným skóre skončilo utkání i Lukyho. Ten měl také utkání celou dobu pod kontrolou. Do dalších chlapeckých singlů zasáhl jen Patrik. Bohužel v zápase se mu nepodařil závěr rozhodujícího třetího setu, ve kterém po boji prohrál 3:6. Petr svůj single bohužel neodehrál (soupeř nenastoupil), což nakonec znamenalo bod v náš prospěch.

Holkám se v singlech bohužel nedařilo. Verča, přestože prohrála svůj zápas 0:2 na sety, tak bojovala a za výkon se nemusí stydět. Soupeřka byla zkušenější, protože už nastupuje i za starší žákyně. Barče se nepodařil vstup do utkání, nicméně ve druhém setu soupeřku jasně přehrála 6:1 a vyrovnala sety na 1:1. Po půlhodinové pauze způsobené deštěm se hrál třetí set. Stav byl dlouho vyrovnaný. Ke konci, za stavu 4:4, bylo na soupeřkách vidět, že se bojí zahrát vítězný "fiftýn". Z pohledného zápasu se rázem stala "hra na jistotu" s nekonečnými výměnami. Přítomní diváci se shodli, že se holky "asi" chtějí zapsat do historie tenisu tím, že překonají rekord z roku 2010. Tehdy proti sobě bojovali ve Wimbledonu Isner s Mahutem a utkání skončilo po 11 hodinách a pěti minutách... To se nakonec ve Zlíně "naštěstí" nekonalo. V tiebraku už domácí hráčka zariskovala a získala další bod pro Mladcovou.

Do chlapeckého double nenastoupil sehraný pár Míša x Luke, protože soupeř postavil jen jednu dvojici. Aby dostali šanci hrát všichni "plejeři", tak jsem do boje o další bod vyslal pár Petr x Jáchym. Kluci, přestože se snažili, tak domácí neporazili a prohráli 0:2 na sety.

Po odehraných utkáních byl stav 4:4 a o celkovém vítězství se rozhodovalo až v závěrečné čtyřhře holek. Kvůli dešti se utkání muselo přesunout do haly. Zde měly velkou výhodu domácí hráčky, které dokázaly využít změny povrchu (v hale byl rychlý beton) a získaly tak rozhodující bod. Celkově jsme prohráli 4:5.

Přestože jsme první mistrák prohráli - což nás vůbec nemůže těšit - tak si z domů odvážíme mnohá ponaučení. Letos "konečně" odehrajeme kompletní sezónu (vloni a předloni to byla kvůli covidu jen tři kola...). Všichni budou mít více příležitostí k "ostrým" zápasům. Byť soupeř nebyl těžký (nechci nijak snižovat jejich kvalitu!), tak se ukázala naše zápasová "absence" a nezkušenost. Proto znovu apeluji na všechny závodní hráče - potažmo hlavně rodiče těch mladších - MŽ a Babytenis, to stejné platí ale i pro dorostence. Všichni víte, že nové vedení tenisového oddílu poskytuje v rozpisu kurtů všem závodním hráčům spoustu tréninkových hodin pro sparingy. Využívejte této možnosti, pracujte se sobě a hrajte tréninkové zápasy. Jen tvrdou a poctivou prací se budeme zlepšovat a budeme tak moci konkurovat silným soupeřům, kteří na nás teprve čekají... Hrajme pro dobrý pocit, pro radost, ale i pro vítězství.