Týmy vstoupily do druhé poloviny soutěže

Družstvo minitenistů mělo v sobotu odehrát utkání proti TK Spytihněv, ale z důvodu nemocí se kapitáni domluvili na náhradním termínu. Odložené utkání by se tak mělo odehrát 10. 6.

Babytenisté odehráli svá utkání na dvorcích sousedů z Orla. V prvním utkání byl soupeřem tým Slovácka C. Celý tým bojoval a šel si za celkovým vítězstvím – Natálka a Alžbětka porazily své soupeře jednoznačně 6:1 a získaly dva body. Bod získal i Zdeněk, který po velkém boji udolal soupeře 7:5. Také Isabella zaslouží pochvalu, přestože utkání prohrála. Nicméně i ona získala týmu bod, ve deblu se Zdeňkem vyhráli 6:3. Utkání skončilo 5:1 pro nás.

Druhé utkání se neslo ve znamení derby proti Orlu. Naše naděje chtěli navázat na starší kamarády (starší žáci nedali hráčům Orlu sebemenší naději a doslova je smetli 9:0), což se jim podařilo. Musíme ale uznat sílu a kvalitu soupeře. Přestože nastoupili jen se třemi hráči, čímž nám darovali dva body, o ostatní jsme museli hodně zabojovat. Nakonec tým ve složení Natálka, Alžbětka, Zdeněk a Denis vyhrál 4:2. Všem patří velká gratulace!

Mladší žáci mají letos smůlu. Ne, že by se jim tak nedařilo na kurtech, spíš jsou rádi, že svá utkání vůbec odehrají. Těsně před zahájením sezóny se odhlásil ze soutěže jeden tým, takže zůstaly v soutěži jen čtyři. Po dohodě s ostatními týmy se hraje dvakrát každý s každým, aby děti odehrály co nejvíce zápasů. Bohužel se ale opět stalo, že soupeř k utkání nenastoupil. Nejprve se minulý týden neodehrálo utkání proti TK Uherské Hradiště a tuto neděli proti SK Zlín Mladcová. Je to velká škoda hlavně pro naše děti.

Starší žáci minulý týden nastoupili proti LTC Hodonín a první červnovou sobotu v Kyjově proti místnímu NTC. Hodonín přijel jen se čtyřmi hráči a odvezl si porážku 2:7. Do utkání jsme nastoupili v oslabené sestavě – jen se třemi kluky. Citelně nám chybí zraněný Matěj, pro kterého bohužel sezóna předčasně skončila. V Kyjově jsme potvrdili roli favorita, a přestože nám chyběl kluk, tak si odvážíme výhru 6:3.

Dorostenci odehráli svá poslední utkání sezóny, minulý týden porazili doma TK Holešov 5:4 a včera nastoupili v Uherském Hradišti proti TK. I v tomto utkání byli naši borci úspěšní a vyhráli celkově 6:3. Dařilo se zejména klukům, kteří všechny zápasy vyhráli. Gratulace!

Pavel Brauner 

FOTOGALERIE - Babytenisté

FOTOGALERIE - Starší žáci proti LTC Hodonín

FOTOGALERIE - Starší žáci proti NTC Kyjov