MIBUTRANS OPEN 2022

Čtvrtého letošního turnaje rekreačních hráčů ve čtyřhře MIBUTRANS OPEN 2022 (40+) se zúčastnilo celkem jedenáct velmi kvalitních dvojic. Skoro jasno, bezvětří, teploty 26°C - předpověď počasí na sobotu 3. 9. byla přesná. Prostě ideální tenisové počasí. Při ranní prezentaci hráči obdrželi dárečky ve formě omotávky a vibrastopu. Po krátké uvítací řeči Ctirada Macháčka byli všichni pozváni na vynikající snídani. Škvarky, sekaná jsou tradičně nejlépe hodnocené delikatesy. Malá štamprlička taky nesmí chybět. 

V 9:00 byly zahájeny zápasy ve třech skupinách na jeden vítězný set systémem každý-s-každým. Zápasy probíhaly bez větších prodlev a ve 12:30 bylo v klidu dohráno. Dršťková polévka byla odměnou všem hráčům. Ve 13:30 byly zahájeny boje v závěrečném finálovém pavouku. První poražení si to navíc rozdali v zápase o vítěze útěchy, ve kterém byl šťastnější pár Lukeš/Rojar, která zdolala v hodně vyrovnaném zápase dvojici Barteček/Srnec 6:3. Finále a zápas o třetí místo byly zahájeny v 15:30. Bohužel pár Bulejko/Uher měl ve finále útlum, tak jak se někdy prostě stane, a byli smáznuti duem Peprníček/Švestka za 25minut. Za to na kurtu číslo 5 probíhala vyrovnaná bitva. Jednoznačně hvězdným zápasem se stalo utkání o třetí místo, které bylo třešničkou na dortu celého turnaje. Pár Macháček/Novosád a Kuchař/Pilčík sváděly nekonečné gemy se spoustou tvrdých dlouhých výměn, neskutečným počtem shod. Oba páry hrály s obrovským nasazením, minimem chyb a nějakou extra dávkou energie na závěr. Na konec po 65 minutách pár Macháček/Novosád vysloveně udolali dvojici Kuchař/Pilčík 6:3. Jednoznačně nejkvalitnější utkání celého turnaje. 

Všechny zápasy se odehrály ve sportovním duchu. Nikdo nevypustil jediný míček. Na konci dne byli všichni šťastní, unavení, ale hlavně spokojení kamarádi odměněni výborným rautem. Parádní parta lidí + výborné jídlo a kvalitní pití je rovnice, která má vždy řešení 100% dne. Zajímavost z chytrých hodinek na závěr. Ctirad Macháček naběhal na turnaji 24.3 km.

Konečné výsledky:

  • 1. místo: Peprníček/Švestka
  • 2. místo: Bulejko/Uher
  • 3. místo: Macháček/Novosád
  • Vítěz útěchy: Lukeš/Rojar

Poděkování patří sponzorům panu Martinu Uhrovi, firmě MIBUTRANS s.r.o. a Tělocvičné jednotě Sokol Uherský Brod za možnost turnaj uskutečnit. Děkujeme rovněž Petrovi Čechovi za precizní organizaci. Panu Jiřímu Sládkovi za opravdu vynikající slivovici a všem ostatním za kvalitní alko dárky. Extra díky za fantastické celodenní občerstvení Radimu Mahdalovi a Filipu Veleckému, které všem velmi chutnalo. V neposlední řadě patří velký dík správcům kurtů Pavlovi Matulkovi a Vlaďovi Krčmářovi za perfektní přípravu kurtů.

Všem rekreačním hráčům doporučujeme ladit formu, protože v sobotu 8. 10. 2022 se bude konat poslední turnaj letní sezóny ve čtyřhrách pod názvem POHÁR STAROSTY UHERSKÉHO BRODU! Pozor změna formy! Každý hráč se přihlašuje na turnaj samostatně. Základní skupiny švýcarským systémem losování. Play-off již se stabilním partnerem dle výsledků základní skupiny.

Fotogalerie