LETNÍ TENISOVÝ KEMP

25.-29. 7. 2022

Pondělí

Od osmé hodiny ranní se areál tenisového oddílu T.J. Sokol Uherský Brod začal plnit dětmi, které se rozhodly strávit poslední červencový týden na tradičním tenisovém kempu. Nezbytnou úvodní administraci dětem zpříjemnily dva dárky - láhev s vodou a tričko s motivem kempu ve vizuálním stylu Sokola, jenž letos slaví 160 let od svého vzniku. Po krátkém přivítání, představení trenérů a pravidel kempu, rozdělení do skupin a společném fotografování už nic nebránilo tomu, aby se více než třicet tenisumilovných dětí pustilo do osvojování si základů bílého sportu. Nácvik a procvičování tenisových úderů byl zejména u mladších dětí hojně prokládán pohybovými aktivitami a hrami, které rozvíjejí pro tenis důležité dovednosti, jako jsou rychlost, výbušnost, pružnost či koordinace.

V dopolední i odpolední pauze na děti čekaly perfektně připravené svačiny od paní Aleny Macháčkové. V době oběda jsme se z tenisového areálu přesunuli do prostor nedaleké sokolovny, kde jsme v příjemném stinném prostředí poobědvali.

Počasí nás dnes opravdu nešetřilo. Hodnota teploměru vystoupala až k 35 °C. Děti si zaslouží pochvalu, že trénování v takto náročných podmínkách úspěšně zvládly. Doufáme, že si to dnes užily a že se stejně jako my těší na zítřejší den!


Úterý

Nemilá předpověď se vyplnila a deštivé počasí nás v úterý ráno na kurty nepustilo. Rozdělili jsme se proto do dvou skupin a využili veškeré kryté prostory, jež máme k dispozici. První skupina složená z mladších dětí se vydala do tělocvičny v sokolovně, zatímco druhá skupina starších účastníků přebývala v tenisové hale. Trenéři si pro své svěřence přichystali rozmanité pohybové hry a aktivity, které kromě dovedností potřebných pro tenis rozvíjely také například schopnost týmové spolupráce. 

Po obědě se počasí naštěstí umoudřilo a my se mohli s chutí pustit do klasických tenisových tréninků. Náladu nám nepokazil ani mírný deštík v závěru odpoledního bloku. Předpověď počasí na zítra slibuje příjemné teploty a nulové srážky. Příjemně unaveni uleháme a už se těšíme, co přinese zítřejší den.


Středa

Ve středu ráno nás přivítalo na tenis ideální počasí - slunečno, bezvětří a teploty kolem 25 °C. Dopolední blok jsme zahájili, jako obvykle, rozběháním a rozcvičením se. Poté následovaly klasické tenisové tréninky ve skupinách, přičemž ve většině z nich došlo k obměně trenéra. Po usilovném hraní člověku pěkně vyhládne, a tak se po kulajdě a francouzských bramborách, které nás čekaly na obědě, ve většině talířů jen zaprášilo.

Říká se, že třetí den je kritický. Odpoledne jsme proto dětem umožnili "klidový režim". Nejmladší účastníci kempu se spolu se všemi ostatními, kdo měli zájem, vydali na procházku ke studánce "Amerika" a po cestě nazpět na zmrzlinu. Větší polovina dětí si nicméně zvolila zůstat na kurtech a hrát cvičné zápasy podle vlastního uvážení a ve vlastní režii.

Středečním dnem se nám kemp přechýlil do druhé poloviny. Všem účastníkům přejeme, ať se dobře vyspí a načerpají síly. Na zítřejší vydatné tréninky a pohybové aktivity v tělocvičně budou potřeba!


Čtvrtek

Ve čtvrtek ráno nás opět přivítalo krásné počasí. V 9:00 byly všechny děti na kurtech, a tak mohla začít obvyklá rutina - rozběhání, rozcvička a trénink. V některých skupinách šlo zejména o nácvik úderové techniky, v jiných o její zdokonalování. V některých skupinách děti spíše odehrávaly nahazované míče, avšak všude tam, kde to bylo možné, hrály více mezi sebou. Děti dostávaly zabrat, a tak přestávka se svačinou uprostřed dopoledního bloku přišla vhod. Dvanáctá hodina znamenala konec dopoledního bloku a odchod na oběd. Po gulášové polévce a buchtičkách s krémem následoval tradiční polední klid. 

V odpoledním bloku jsme se podobně jako v úterý rozdělili do dvou skupin. Skupina starších účastníků se vydala do sokolské tělocvičny, kde na ni čekaly štafetové běhy a hry. Skupina mladších dětí zůstala na kurtech a pokračovala v tenisových trénincích. Po odpolední svačině se obě skupiny prohodily. Mladší děti zamířily do tělocvičny užít si opičí dráhu a vybíjenou, zatímco ty starší měly možnost hrát cvičné zápasy. 

Bohužel, je to tady: kemp se chýlí ke konci. Všem účastníkům proto přejeme, ať se dobře vyspí a pořádně zregenerují, aby si mohli náležitě užít závěrečný den!


Pátek

Dopolední blok závěrečného dne probíhal podobně jako v předchozích dnech. Po rozběhání a rozcvičení přišel na řadu tenisových trénink ve skupinách. Přestože to byl pátý den trénování v řadě, děti poctivě plnily pokyny trenérů a únavu na sobě nedaly znát.

V poledne jsme se - jako obvykle - přesunuli na oběd do sokolovny. Písmenkovou polévku a kuřecí řízek s bramborovou kaší děti ocenily prázdnými talíři.

Po obědě jsme pokračovali v tenisových trénincích ve skupinách, přičemž po odpolední pauze přišlo na řadu oficiální ukončení kempu. V jeho rámci děti obdržely medaile za úspěšné absolvování kempu a laminovanou fotografii všech účastníků na památku. Dále dostaly dva praktické tenisové dárky - mohly si vybrat omotávku a tlumič podle svých preferencí. Zejména mladší děti se pak od trenérů učily, jak se rukojeť rakety omotává a kam se na struny umisťuje tlumič. Někteří se následně pustili do hraní posledních zápasů, zatímco jiní využili možnost posedět u ohně a upéct si špekáček.

Týden uběhl jako voda. Doufáme, že se dětem na letním tenisovém kempu líbilo, že si odnáší řadu příjemných zážitků a že se s nimi za rok zase setkáme!   


Videoreportáž