TURNAJ BABYTENISTŮ 2023

V sobotu 8. července se v tenisovém areálu T.J. Sokol Uherský Brod uskutečnil oficiální turnaj Českého tenisového svazu v kategorii babytenis – hráči 9 let a mladší. V této věkové kategorii hrají dvouhry chlapci a dívky společně na 4 vítězné hry, za stavu 3:3 rozhoduje tiebreak. Velmi nás potěšila vysoká účast 20 hráčů, dorazil k nám i hráč z TK Sparta Praha a také hráčky ze Slovenska.

Při registraci dostaly budoucí tenisové naděje drobnou pozornost v podobě tlumítka a omotávky. Po úvodním proslovu byly děti losováním rozděleny do čtyř skupin po pěti hráčích. Tři nejúspěšnější hráči postupovali do hlavního pohárového pavouka. Ti, kteří neměli štěstí ve skupině, měli možnost hrát útěchu.

Z domácích hráčů se brodského klání účastnily Kunovská Alžběta, Hálová Natálie a Geržová Isabella. Největší úspěch si připsala Hálová Natálie, která obsadila deváté místo.

Na celkovém třetím místě se umístila Chvátalová Veronika z klubu Family Tennis Ostrava společně s Kočíkem Davidem z klubu TC-ŽLTC Brno. Nejlepším hráčem turnaje se stala Trčalová Alena z Rožnovského tenisového klubu, která ve finálovém utkání proti Žilinčíkové Zoe z klubu Tenis Slovácko, která po celý turnaj neztratila ani jednu hru, předvedla neskutečnou bojovnost a po napínavém utkání zvítězila 4:3 (8:6).

Útěchu ovládl Sedláček Richard z klubu Jiskra Otrokovice.

Všichni zúčastnění hráči byli oceněni za snahu a vzornou reprezentaci jejich mateřských klubů medailí a diplomem, medailově umístění obdrželi pohár a sladký balíček navíc.

Všem hráčům přeji mnoho úspěchů v jejich dalším tenisovém snažení a rodičům, bez kterých by to nešlo, přeji pevné nervy. V neposlední řadě bych rád poděkoval předsedovi oddílu, členům výboru, vedení T.J. Sokol, správcům a trenérským kolegům, bez kterých bychom tento turnaj nemohli uskutečnit.