Vyrovnaný průběh se smolnými koncovkami

Den 12. 6. byl další horkou nedělí pro poslední mistrovské utkání našich babytenistů. Tentokrát jsme nastoupili na dvorcích soupeře ve Vnorovech. Celkový výsledek 1:5 nás sice netěší, ale máme radost z vyrovnaného průběhu a uhraných gemů, kterých bylo celkově hodně.

Chybějící Viktorii Hrbáčovou zastoupila Karolína Kotačková, která odehrála svůj úplně první singl v mistrovských utkáních. Kája se velmi snažila a bojovala, soupeřka jí nicméně nedovolila ani jednu hru, a tak se po konci zápasu mohla jít připravovat na čtyřhru. Skvělý výkon předvedla Alžběta Kunovská. Bětka potvrdila svůj potenciál a za stavu 5:5 na gemy vše viselo na vlásku. Hru bohužel nakonec ovládl soupeř a bod za finální stav 5:7 putoval jemu. Matěj Gureň předvedl velmi atraktivní duel. Matymu míče krásně padaly, ale štěstí stálo tentokrát při soupeři. Za svůj výkon by si výhru určitě zasloužil, musel se však smířit s výsledkem 5:7. Veronika Bartošová byla ve svém zápase suverénní. Od stavu 2:2 nepovolila soupeři žádný další gem a výhrou 6:2 zajistila týmu jediný bod ze singlů.

Kája s Bětkou se v deblu proti domácím klukům předháněly ve vítězných míčích. Získané krásné čtyři gemy ale k výhře nestačily a konečný stav 4:6 znamenal další bod pro soupeře. Verča s Matym měli vítězství na dosah. Dlouhé výměny však byly na rozpálených kurtech vyčerpávající a zápas do zdárného finiše nakonec dotáhl soupeř. Naše dvojice se musela smířit s výsledkem 5:7.

V posledním mistráku jsme moc nebodovali, ale i tak patří hráčům veliká pochvala. Všichni se snažili, bojovali a do svých zápasů dávali vše, co prozatím natrénovali. 

Naši nejmladší tenisté letos tak trochu okusili tenisový svět a všechna mistrovská utkání pro ně byla cennou zkušeností. Rád bych poděkoval i rodičům za vstřícnost a pomoc při zápasech. Přeji všem, ať je neopouští snaha se stále učit a zlepšovat a ať jsou naši mladí hráči pořád při chuti tenis hrát.

Josef Bartoš
Kapitán družstva

Fotogalerie