Vítězná remíza babytenistů

Den 22. 5. představoval pro naše babytenisty další tenisovou neděli. Jejich mistrovské utkání se tentokrát odehrálo na dvorcích TK Zlín, kde nastoupili proti "B" týmu.

V úvodních singlech se představili Matěj Gureň a Verča Bartošová. Maty svůj první gem ztratil, ale pak už se na hostujících kurtech cítil jako doma a výhrou 6:1 urval první bod. Verča narazila na těžkého soupeře, po vyrovnané bitvě přesto výhrou 6:3 zajistila týmu druhý bod.

Na dalších dvorcích souběžně hrály své singly Viki Hrbáčová a Bětka Kunovská. Nejprve dohrála Bětka. Po velmi hezkých výměnách padla 1:6. Nejdelší singl v utkání odehrála Viki. Velmi vyrovnaný set se chýlil k tiebreaku. K němu však nakonec nedošlo a Viki podlehla soupeřce 5:7. Po singlech byl tedy stav zápasů srovnán na 2:2.

Do mistrovského utkání také poprvé zasáhla pátá hráčka naší soupisky Karolína Kotačková. Kája s Bětkou nastoupily do první čtyřhry, bojovaly urputně a ač získaly krásné 3 gemy, bod za stavu 3:6 putoval k soupeřům.

Druhou čtyřhru odehrál Maty s Verčou. Ti se na dvorcích chvilku rozkoukávali, ale za stavu 4:4 na gemy dokázali podržet míče pod kontrolou a jejich výhra 6:4 znamenala celkové skóre 3:3 na zápasy.

Všichni víme, že v tenise remíza neexistuje. Tenis chce vítěze! Protože babytenisté hrají na jeden vítězný set, následovalo počítání gemů. Situace začala být napínavá a konečný součet gemů 27:27 o vítězi opět nerozhodl. Dodatečné pravidlo hovoří o tom, že rozhoduje výsledek singlu nasazených jedniček, a tak díky výhře Matyho jsme ukončili s velkým úsměvem počty my.

Babytenisté nám připravili krásnou podívanou, za kterou jim patří pochvala. Zápasy provázely emoce jak hráčů, tak fanoušků, což k tenisu neodmyslitelně patří.

Ve stejný den mělo být na zlínských dvorcích odehráno také mistrovské utkání proti TK Uherské Hradiště. Bohužel soupeři z důvodu nemoci nemohli svůj tým dát dohromady, takže nám náleží, ač kontumační, další výhra a body do tabulky.

Věřím, že už teď se tým těší na další mistrovské zápasy.