Vítězný start babytenistů

Za krásného počasí se v neděli 15. 5. 2022 na kurtech tenisového oddílu T.J. Sokol Uherský Brod odehrálo první mistrovské utkání babytenistů. Začínající tenisté nastoupili proti družstvu NTC Kyjov a všichni zaslouží pochvalu za to, jak statečně se k zápasům postavili. Odehrálo se několik vskutku hezkých výměn.

Domácí jednička Matěj Gureň svůj singl s přehledem vyhrál 6:0. Veronika Bartošová sice ztratila první gem, následujících šest však získala ve svůj prospěch a konečným skóre 6:1 týmu zajistila druhý bod. Viki Hrbáčová nás chvilku napínala, ale po snaživém výkonu soupeřku zdolala 6:3. Cenné zkušenosti nasbírala i naše nejmladší hráčka Alžběta Kunovská, která skvěle bojovala, na soupeře to však tentokrát nestačilo.

Za stavu 3:1 pro T.J. Sokol nastoupili na svou první čtyřhru v sezóně Matěj s Verčou a jednoznačnou výhrou 6:0 získali čtvrtý, rozhodující bod. Mistrovské utkání uzavřela druhá čtyřhra, která byla pro mladé tenistky vůbec první takovouto zkušeností. Bětka a Viki se s hrou zdárně popasovaly, bod však nakonec putoval k soupeřům. Celkově jsme tedy vyhráli 4:2.

Rád bych všechny pochválil za účast a bojovnost. Čas a píle ukáže, kdo z našich babytenistů bude růst v tenisovém světě. V utkání sice jde o body, ale radost ze hry je stejně důležitá!

Josef Bartoš
Kapitán družstva

Fotogalerie