BIMBLEDON 2023

Druhého letošního turnaje rekreačních hráčů ve čtyřhře BIMBLEDON 2023 (50+) se zúčastnilo celkem 12 velmi kvalitních dvojic. Předpověď počasí se naplnila. Sobota 19. srpna slibovala krásné letní slunečné a bezvětrné počasí. V 8 hodin byla zahájena ranní prezentace. Jednotlivé páry si vylosovaly skupinu a pozici. Losovalo se ze dvou obálek. 6 týmů bylo nasazených – tedy ve skupinách si losovaly pozici 1 a 2, dalších 6 párů bylo do skupin losováno na pozice 3 a 4. Snídaňové menu ve formě tradičních škvarků a trojkombinace Vlčnovských vdolečků všechny potěšila. Po krátké rozpravě byly zahájeny zápasy ve 4-členných skupinách A, B a C v klasickém náročném bimbledonovském pojetí na 2 vítězné zkrácené sety (začátek za stavu 2:2), tiebreak za stavu 6:6 a případná třetí sada formou supertiebreaku do 10 bodů. Teplota v 9 hodin byla 27 °C, vlhkost 88 % a vítr 0 km/h. A to byl teprve začátek srpnového sobotního pekla.

Ve skupinách se odehrávala spousta vyrovnaných bitev. Z celkem 18 zápasů se odehrálo celkem 5 na tři sety. Nasazený pár Červenka/Lekeš strávil ve skupině na kurtě úctyhodných 5 a půl hodiny! Celkem se odehrálo 275 čistých gemů (po odečtení startovacích gemů 2:2) a 10 tiebreaků v prvních dvou setech a 5 supertiebreaků v rozhodujících třetích setech. Úctyhodný počet her protáhnul základní skupiny do 14:30 hodin. V té době již ručička teploměru atakovala 33 °C s vlhkostí 60 % a větrem 0 km/h.

Lehký oběd ve formě klobásky a nezbytného piva u Karla následovaný krátký odpočinkem všechny potěšil a nabudil na zápasy o konečné umístění. Do horního 8-členného pavouka postoupili první dva z každé skupiny a dva nejlepší páry ze třetích míst. Horní pavouk se hrál systémem play-off na jeden klasický set a prohraní semifinalisté si to ještě rozdali o pohár za třetí místo. Opět se bylo na co koukat. Spousta vyrovnaných více jak hodinových bitev. Neskutečné výměny a taky nekonečné výměny. Hráči si to prostě užívali na maximum a dali do zápasů všechno. Rád bych zmínil bitvy párů Červenka/Lekeš, kteří doslova vydřeli vítězství ve čtvrtfinále proti perfektní dvojici Bachůrek/Masařík a v semifinále ztratili v koncovce velmi dobře rozehraný zápas proti parťákům Matějíček/Slovák. Ti to ale ve čtvrtfinále měli taky velmi těžké s kamarády Kociňák/Mikeska. Dále stojí za zmínku neskutečný obrat ve čtvrtfinále. Pár Andrýsek/Macháček doslova tekl už 2:5 proti perfektně hrající dvojici Pešl/Slavíček a nevypadalo to dobře. Něco se stalo, nikdo neví co, ale Honza se Ctiradem uhráli naráz 5 relativně jednoduchých gemů po sobě a slavili postup do semifinále 7:5. Zápas trval 70 minut. Síly pak citelně chyběly a to znamenalo hladkou prohru v semifinále s favority turnaje Smrtka/Šachl. Ti procházeli turnajem relativně v klidu a měli ve finále podstatně více sil a hladce porazili výborně hrající pár Matějíček/Slovák 6:1. V té době se rozehrál zápas o třetí místo. Favoritům Lekeš/Červenka po pěti neskutečně vypjatým zápasům došly síly a překvapivě hladce podlehli Andrýskovi s Macháčkem 1:6. Poslední gem byl odehrán v 17:35. Teplota opět 33 °C, vlhkost 54 % a rychlost větru 0 km/h. Jožka Lekeš se Staňou Červenkou strávili na kurtě neskutečných 9 hodin a kousek. Klobouk dolů taky před našimi tradičními veterány Koller/Janalík, kteří dohromady pamatují už 160 let. Poslední zajímavost do statistiky. Ctirad naběhal, nachodil a nakonec odbelhal více jak 37 000 kroků, což je něco kolem 26 km. Díky Honzo, že jsi mě nechal tak vyniknout! Všechny zápasy se odehrály ve sportovním duchu. Nikdo nevypustil jediný míček. Na konci dne byli všichni šťastní, unavení, ale hlavně spokojení kamarádi odměněni výborným rautem. Parádní parta kamarádů + dobré jídlo a pití je rovnice, která má vždy řešení 100% dne.

Konečné výsledky:

  • 1. místo: Smrtka/Šachl
  • 2. místo: Matějíček/Slovák
  • 3. místo: Andrýsek/Macháček
  • Vítěz útěchy: Pöschl/Hladil

Poděkování patří sponzorům panu Zdeňku Daňkovi, Honzovi Andrýskovi, Karlovi Hanáčkovi, Robertovi Novákovi a Tělocvičné jednotě Sokol za možnost turnaj uskutečnit. Děkujeme rovněž Ctiradovi Macháčkovi za precizní organizaci, Staňovi Zálešákovi a Petrovi Pöschlovi za odborné rady při rozpisu pavouků. Personálu zahradní restaurace U Karla za skvělé klobásky a živáň. V neposlední řadě patří velký dík správcům kurtů Pavlovi Matulkovi a Vlaďovi Krčmářovi za perfektní přípravu kurtů.

Všem rekreačním hráčům doporučujeme ladit formu, protože v sobotu 7. 10. 2023 se bude konat losovaný OPEN turnaj ve čtyřhrách pod názvem O POHÁR STAROSTKY UHERSKÉHO BRODU 2023!

FOTOGALERIE