BIMBLEDON 2022

Třetího letošního turnaje rekreačních hráčů ve čtyřhře BIMBLEDON 2022 (50+) se zúčastnilo celkem dvanáct velmi kvalitních dvojic. Ranní prezentace, losování a rozprava k turnaji bylo bohužel vše, co šlo v sobotu 27. 8. brzy ráno dělat. Uplakané ráno znemožnilo brzký začátek zápasů, a tak se ladila forma "U Karla" pomocí vynikající klobásy a zlatavé plzně. 

Meteoradary se naštěstí nepletly a před jedenáctou déšť ustal. V 11:00 byly konečně zahájeny zápasy ve 3 skupinách po 4 hráčích v redukovaném duchu na jeden vítězný set systémem každý-s-každým. BIMBLEDON je specifický turnaj, a tak dle tradice pokračovalo i rozdělení do finálových skupin, kdy si to dvojice rozdaly o konečná pořadí podle umístění v základních skupinách. Finálové boje byly zahájeny přesně ve 14:00 a poslední fiftýn odehrála čtveřice Andrýsek/Macháček - Daněk/Zálešák v 17:40. Pro zajímavost ve finálových bojích se odehrál nekonečný zápas s výsledkem 7:6 / 6:7 / 7:6. 

Odpolední slunce mělo pořádnou sílu a dohromady s vysokou vlhkostí vytvářelo deštný prales. Všechny zápasy se odehrály ve sportovním duchu. Nikdo nevypustil jediný míček. Na konci dne byli všichni šťastní, unavení, ale hlavně spokojení kamarádi odměněni výborným rautem. Parádní parta lidí + něco málo k snědku a k pití je rovnice, která má vždy řešení 100% dne. Pár zajímavostí a statistických údajů na závěr. Průměrný věk hráčů byl 59,67 roků. Pár Janalík/Koller s nejdelší pamětí měl dohromady neuvěřitelných 158 let. Úctyhodný je taktéž počet odehraných gamů, a to 714.

Konečné výsledky:

  • 1. místo: Bachůrek/Masařík
  • 2. místo: Červenka/Lekeš
  • 3. místo: Matějíček/Slovák

Poděkování patří sponzorům panu Zdeňku Daňkovi, Honzovi Andrýskovi, Jarkovi Semelovi a Tělocvičné jednotě Sokol za možnost turnaj uskutečnit. Děkujeme rovněž Standovi Zálešákovi a Ctiradovi Macháčkovi za precizní organizaci. Personálu zahradní restaurace U Karla za skvělé občerstvení a raut. V neposlední řadě patří velký dík správcům kurtů Pavlovi Matulkovi a Vlaďovi Krčmářovi za perfektní přípravu kurtů.

Všem rekreačním hráčům doporučujeme ladit formu, protože v sobotu 3. 9. 2022 se bude konat další OPEN 40+ turnaj ve čtyřhrách pod názvem MIBUTRANS OPEN 2022!

Fotogalerie