Astramodel Open 2024

Zahajovacího open losovaného turnaje dospělých rekreačních hráčů ve čtyřhře ASTRAMODEL OPEN 2024 se zúčastnilo celkem šestnáct velmi kvalitních hráčů. Krásný skoro letní den, tak zněla předpověď počasí, která se vyplnila na 100 %. Jasno, polojasno, mírný vítr, teploty atakovaly 22 °C - předpověď počasí na sobotu 18. května vyšla. Prostě ideální tenisové počasí.

Forma turnaje byla zvolena tak, aby byla vhodná pro širokou škálu dospělých rekreačních hráčů. Nezáleží na věku a zahrají si hráči všech úrovní. Každý hráč se proto přihlašuje na turnaj samostatně a organizátor prakticky jen hlídá sudý počet přihlášených. Všichni hráči tedy absolvují předem určený počet zápasů základní skupiny švýcarským systémem losování. Play-off již se stabilním partnerem dle výsledků základní skupiny formou losování.

Při ranní prezentaci hráči obdrželi drobnou pozornost. V 8:50 byl turnaj slavnostně zahájen a organizátor turnaje Ctirad Macháček představil systém hry, všichni byli pozváni na vynikající snídani. Štrůdl a jahody v čokoládě paní Macháčkové, škvarky a sekaná jsou také tradičně nejlépe hodnocené delikatesy. Malá štamprlička pro úspěšný start dne také nesmí chybět. V 9:00 byly zahájeny zápasy v základní skupině na jeden standardní set. Tiebreak za stavu 6:6. Zápasy probíhaly bez větších prodlev a ve 13:45 byla základní skupina dohrána. Fantastická frankfurtská polévka byla odměnou všem hráčům. Ve 14:00 byly zahájeny boje v závěrečných finálových pavoucích. Zápasy play-off se opět hrály na jeden klasický set. Před 15. hodinou byl zahájen odpolední raut, takže vypadnuté páry v play-off zápasech si spravily chuť vynikajícími pochoutkami a mohly sledovat a hodnotit umění těch lepších, nebo šťastnějších párů na tenisových kurtech. V 16:00 byl turnaj dohrán finálovými zápasy v horním pavouku i v pavouku útěchy. Vítězem útěchy se stal pár Červenka/Slavíček, který hladce přehrál nebezpečnou dvojici Bartoš/Rojar 6:0. Vítězem turnaje se stal pár Smetana/Javor, který si hladce poradil s dvojicí Uher/Pešl 6:1. V boji o třetí místo pár Libra/Macháček dominoval nad dvojicí Jahoda/Bulejko 6:0.

Zde je vidět, že turnaj je opravdu pro každého. Bez ohledu na věk, či úroveň hry. Myslím, že do budoucna bude tato forma i ostatních turnajů preferovaná.

Všechny zápasy se odehrály ve sportovním duchu. Nikdo nevypustil jediný míček. Na konci dne byli všichni šťastní, unavení, ale hlavně spokojení kamarádi odměněni výborným rautem. Parádní parta lidí + výborné jídlo a kvalitní pití je rovnice, která má vždy řešení 100% dne.

Konečné výsledky:

  • 1. místo: Smetana/Javor
  • 2. místo: Uher/Pešl
  • 3. místo: Libra/Macháček
  • Vítěz útěchy: Červenka/Slavíček

Poděkování patří sponzorům – společnosti ASTRA, spol. s r.o., Tělocvičné jednotě Sokol Uherský Brod za možnost turnaj uskutečnit. Děkujeme rovněž Petrovi Čechovi za precizní organizaci. Jožkovi Adamcovi z pojišťovny Renomia za fantastické škvarky a vinný dárek pro hráče. Extra díky za fantastické celodenní občerstvení Radimu Mahdalovi a Filipu Veleckému, které všem velmi chutnalo. V neposlední řadě patří velký dík správcům kurtů Pavlovi Persnovi a Eriku Najmanovi za perfektní přípravu kurtů.

Velmi kvalitním turnajem jsme otevřeli letní sezónu 2024. Určitě doporučuju všem rekreačním hráčům udržovat formu a sledovat internetové stánky www.tenisub.cz a na dalším turnaji se těším na viděnou!