ASTRAMODEL OPEN 2023

Úvodního turnaj rekreačních hráčů (40+) ve čtyřhře ASTRAMODEL OPEN 2023 se zúčastnilo celkem šestnáct velmi kvalitních dvojic. Skoro jasno, lehký vánek, teploty lehce přes 20 °C - předpověď počasí na sobotu 22. 4. byla přesná. Prostě ideální tenisové počasí. Při ranní prezentaci hráči obdrželi pozornost ve formě láhve kvalitního moravského vína. Po krátké uvítací řeči Ctirada Macháčka byli všichni pozváni na vynikající snídani. Škvarky, sekaná, roláda jsou tradičně nejlépe hodnocené delikatesy. Malá štamprlička taky nesmí chybět.

V 9:00 byly zahájeny zápasy ve čtyřech skupinách na jeden vítězný set systémem každý-s-každým. Zápasy probíhaly bez větších prodlev a hodinu po poledni bylo v klidu dohráno. Vynikající valašská kyselica byla odměnou všem hráčům. Ve 13:30 byly zahájeny boje v závěrečném finálovém pavouku. První poražení si to navíc rozdali v pavouku o vítěze útěchy, ve kterém byl šťastnější pár Libra/Persona, který zdolal dvojici Kořínek/Michálek. Finále a zápas o třetí místo byly zahájeny v 16:20. Ostatní si již vychutnávali odpolední raut za poslechu Michal David Revival z blízkého prostranství za Muzeem, kde probíhal tradiční brodský Gastrofest 2023. Zápas o třetí místo měl rychlý průběh, kdy favorizovaný pár Hráček/Peprníček přehrál dvojici Bachůrek/Pöschl 6:2. Jarda s Peťou měli výrazně náročnější postup do semifinále a ubývající síly již byly znát. Souběžně hrané finále bylo zcela vyrovnané do stavu 3:3. Rozhodl "Tildenův" gem, který získal favorit turnaje Joch/Uher. Poté brejknuli pár Richtr/Smetana a zápas dotáhli do konce 6:3.

Všechny zápasy se odehrály ve sportovním duchu. Nikdo nevypustil jediný míček. Na konci dne byli všichni šťastní, unavení, ale hlavně spokojení kamarádi odměněni výborným rautem. Parádní parta lidí + super počasí + výborné jídlo a kvalitní pití je rovnice, která má vždy řešení 100% dne. 

Pár zajímavostí na závěr. Druhý sud piva se narážel již ve 14:10 hodin. Za celý turnaj se odehrály 3 tiebreaky a všechny si "nevýhrou" užila dvojice Bulejko/Macháček. Poprvé s párem Bachůrek/Pöschl, podruhé byl štastnější pár Richtr/Smetana a nakonec padli s dvojicí Lukeš/Pres. Samsung tvrdí, že Ctirad Macháček naběhal, nebo nachodil za celý den 26.1 km.

Konečné výsledky:

  • 1. místo: Joch/Uher
  • 2. místo: Richtr/Smetana
  • 3. místo: Hráček/Peprníček
  • Vítěz útěchy: Libra/Persona

Poděkování patří sponzorům firmě ASTRA, spol. s r.o., Tělocvičné jednotě Sokol Uherský Brod za možnost turnaj uskutečnit a panu Josefu Adamcovi ze společnosti Renomia Network. Děkujeme rovněž Petrovi Čechovi za precizní organizaci. Extra díky za fantastické celodenní občerstvení Radimu Mahdalovi a Filipu Veleckému, které všem velmi chutnalo. V neposlední řadě patří velký dík správcům kurtů Pavlovi Matulkovi a Vlaďovi Krčmářovi za perfektní přípravu kurtů.

Všem rekreačním hráčům doporučujeme ladit formu, protože s největší pravděpodobností se v sobotu 20. 5. 2023 bude konat další turnaj letní sezóny ve čtyřhrách pod názvem VIANOR OPEN 2023.